תקשורת

אמנת שירות

חברת דיאפיינד אחראית על תשתיות תקשורת, אינטרנט ומתן שירותי תקשורת לבתי התושבים והענפים.

דיאפיינד אינה בסגר, היא מחויבת להגיע לכל העסקים, בתי הספר (שממשיכים לפעול) ובעיקר לעובדים המחוברים מהבית תוך חשש הידבקות רחמנא ליצלן ומבידוד שמתמיד להתממש (בשיאו היו כל עובדי החברה בבידוד והמשיכו לתת שרות מרחוק), הלחץ משפיע על כולנו עובדים ולקוחות. דיאפיינד קשובה ומשתדלת לשפר את תודעת השרות של עובדיה, כפי שהיא עומדת העל הזכות ליחס שווה.

“אחריות הקיבוץ” הקיבוץ אחראי על תשתיות התקשורת המגיעות עד לבית החבר, שקע אינטרנט ושקע טלוויזיה, משמע בדיקת האינטרנט תתבצע בשקע החיבור לדירה/ שקע הטלוויזיה, היה והשקע תקין הסתיימה אחריות הקיבוץ.

“אחריות החבר” היה ותשתית הקיבוץ תקינה יבדוק הטכנאי באישורכם את הציוד הרלוונטי בבית יתקן או ימליץ על פתרון אפשרי, כאן תחויבו ע”פ מחיר “חיוב לקוחות פרטיים”

“חיוב לקוחות פרטיים” אני מודע למורכבות חיוב לקוח פרטי בקיבוץ ולכן בוחנים כל הזמן דרכים להקל,  קבענו סכום של 70 ₪  + מע”מ לביקור עד חצי שעה/ חיוב של 140 ₪ לשעה.

“חיוב בכרטיס אשראי” עברנו לחיוב במעמד הביקור (כרטיס אשראי) כך אנו מאמינים נימנע מאי הבנות אי הסכמות ובנוסף מקבל הלקוח חשבונית מסודרת במייל

“זמינות השרות” בימים א’ – ה’  (לא כולל שבת וחג)  שעות עבודה רגילות לקריאה: 17:00 – 08:00 .תקלה תנותח ותטופל בטלפון או בתקשורת מרחוק, ובמידת הצורך הגעה לאתר על פי מידת הדחיפות שלה: 4 שעות ופחות לתקלה קריטית, עד יום עבודה לתקלה רגילה.

רשימת טלפונים בשעות השרות :

מאיר – 0505305635, טל דפנא – 0547966671

שחר פרנקל – 0544285073, עידית סיוון – 0523794414.

“זמינות מחוץ לשעות השרות”

ניתן לשלוח סמס לעובדי החברה עד לשעה 22:00 והם יטפלו ככל שניתן בתקלות מרחוק.

התחברות אל האתר
דילוג לתוכן